Zahraničí

Záběry ze střelby z Vídně: Útočníka se zbraní natočili svědci! VIDEO

Záběry ze střelby z Vídně: Útočníka se zbraní natočili svědci! VIDEO

Po pondělním útoku ve Vídni, kdy střelec zabil pět lidí a dalších 15 zranil, se na internetu začala objevovat videa. Svědci mimo jiné zachytili také útočníka vyzbrojeného dlouhou střelnou zbraní.

První útok se odehrál kolem osmé hodiny večer kousek od židovské synagogy v ulici Seitenstettengasse. Útočník poté střílel také na dalších šesti místech, zejména na ulicích u restaurací. Podle svědků se střelba ozvala také poblíž metra Schwedenplatz, z čehož vyplývá, že se střelec v průběhu celé akce pohyboval.


Záběry zachycují útočníka, který se zbraní pálí před sebe a utíká. Střelec měl mít na sobě také výbušný pás, později se však podle policistů ukázalo, že se jednalo o atrapu. Na dalších záběrech jsou poté vidět také policisté během přestřelky ve chvíli, kdy se dostávají blíž k místu útoku a střelci. Toho následně zastřelili.

Podle portálu heute.at měl útočník svou zbraň, ze které střílel, údajně koupit na Slovensku. V polovině července měl autem kamarádovy matky spolu s ním zde odcestovat, aby si mimo jiné obstaral také střelivo.


Ministr vnitra Karl Nehammer v úterý informoval, že zastřelený pachatel byl stoupencem teroristické organizace Islámský stát. Policisté však i nadále pracují s verzí, že útočníků bylo daleko více. Při 18 domovních prohlídkách ve Vídni a dolním Rakousku vyšetřovatelé zatkli 14 lidí.

Podívejte se na záběry z Vídně:


Při útoku zemřelo pět lidí, dalších patnáct se zranilo. Centrum Vídně zůstává stále uzavřené. Ministr vnitra vyzval kvůli nebezpečné situaci obyvatele, aby zůstali doma a nikam nechodili. "Vyhýbejte se centru města, apeluje Nehammer.

Související obsah


Preventivní opatření přijala také Česká republika, která zavedla na hranicích s Rakouskem namátkové kontroly. Kromě toho policisté hlídají také nejvýznamnější židovské památky v Česku.

Na místech útoků v Rakousku probíhá vyšetřování a ohledávání prostor:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz