Zahraničí

U oblíbeného tureckého letoviska se převrátila loď s turisty, jeden mrtvý!

U oblíbeného tureckého letoviska se převrátila loď s turisty, jeden mrtvý!
Zdroj: Profimedia

V turecké Antalyi, poblíž oblíbeného turistického letoviska Alanya, se v úterý dopoledne převrátila a potopila loď se třemi desítkami turistů na palubě. Pobřežní stráž informovala, že jeden z dovolenkářů nehodu nepřežil, dalších 37 lidí se podařilo z vraku zachránit.

Starosta Alanye Adem Murat Yucel novinářům řekl, že mrtvým je sedmatřicetiletý cizinec, který uvízl v zúženém místě na lodi a nedokázal se osvobodit. Portál Daily Sabah uvedl, že na palubě ztroskotaného plavidla bylo 32 turistů z Ruska a několik členů posádky. Podle jiných zdrojů bylo pasažérů třiatřicet.

V oblasti, kde se loď převrátila, panovalo v té době špatné počasí. Protože plavidlo ztroskotalo poměrně blízko pobřeží, někteří z turistů skočili do vody a doplavali na přibližně 30 metrů vzdálená skaliska.

Související obsah

Podle zpravodajské agentury Anadolu se výletní plavidlo převrátilo poblíž takzvané Modré jeskyně, která je oblíbeným cílem výletů. Úřady už také rozjely vyšetřování incidentu, které má odhalit, co za tragickou nehodou stojí.

Před pár dny zasáhlo Turecko silné zemětřesení, záchranné práce pokračují. Více ve videu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz