Domácí

Nepovedený pokus na táboře skončil popálením tří dětí. Padlo obvinění

Nepovedený pokus na táboře skončil popálením tří dětí. Padlo obvinění

Policisté zahájili trestní stíhání 47leté ženy kvůli ublížení z nedbalosti, obviněná loni na dětském táboře v Rokycanech při pokusu zvaném faraonův had podle policie způsobila požár, při kterém se zranily tři děti. V případě odsouzení jí hrozí až čtyři roky ve vězení.

Před více než rokem měla instruktorka na dětském táboře předvádět svým svěřencům pokus, situace se jí ale zřejmě vymkla z rukou. Policie případ prověřila, nyní začalo trestní stíhání 47leté ženy z přečinu ublížení z nedbalosti.

"Obviněné ženě je kladeno za vinu, že jako vedoucí dětského příměstského tábora v srpnu minulého roku svým nedbalostním jednáním při nesprávném používání technického lihu při pokusu zvaném faraonův had (kdy se zapálí směs látek a dochází k chemické reakci a následně se formuje tělo pěnového hada) způsobila požár, při kterém došlo k poranění třech dětí," přiblížila mluvčí policie Hana Kroftová.

Zranění jedné z dívek byla velmi vážná, záchranáři ji letecky transportovali do nemocnicie. Další dvě děti byly ošetřeny na místě a následně je záchranáři převezli na chirurgickou ambulanci.

Související obsah

"Obviněné ženě nyní v případě prokázání viny hrozí v pravomocném rozhodnutí odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta," doplnila Kroftová.

Na reportáž TV Nova o celé události se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz