Domácí

Přibývá budoucích maminek s covidem, nemocnice nabízí vyšetření doma

Přibývá budoucích maminek s covidem, nemocnice nabízí vyšetření doma
Zdroj: Getty Images

Mezi nemocnými s onemocněním covid-19 jsou i budoucí maminky. Množí se dotazy na vyšetření, Krajská nemocnice v Liberci proto přispěchala na pomoc. Zavádí novou službu, v rámci které bude do terénu po celém kraji vysílat sanitku s lékařem, který vyšetření zajistí.

Ke středečnímu ránu bylo v Česku téměř 363 tisíc lidí, kteří bojují s onemocněním covid-19. Nemoc se nevyhýbá ani budoucím maminkám, které ale musí podstupovat vyšetření. To například s nařízenou karanténou může být problém.

Pozitivních maminek podle primáře gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice Liberec Pavla Černého přibývá i v Libereckém kraji. S dotazy na vyšetření se na jejich oddělení obrací praktičtí gynekologové i obvodní lékaři, nemocnice se proto rozhodla zavést novou službu.

"Od tohoto týdne budeme vysílat do terénu sanitku s naším lékařem, který zajistí vyšetření covid pozitivní maminky a jejího miminka a v případě potřeby také předepíše či podá příslušnou medikaci. Službu budeme samozřejmě poskytovat všem covid pozitivním rodičkám v našem kraji, nejen pacientkám, které se rozhodly porodit v liberecké porodnici,“ uvedl k výjezdům Černý s tím, že o službu mohou požádat gynekologové ze spádové oblasti.

Související obsah

Nemocnice se dostala pod palbu kritiků, když se objevila fotka, na které lékaři vyšetřovali bývalou biatlonistku Veroniku Vítkovou venku. "Tohle už je moc!!! Liberecká nemocnice – porodnice a vyšetření venku v zimě a na dešti. Chápu, že je teď mazec, ale aspoň ten stan tam mohl být. Styďte se," doprovázel text zveřejněnou fotografii.

Na pomoc přispěchala sama biatlonistka Vítková. Ona sama požádala o vyšetření venku, protože nebylo jasné, jestli není covid-19 pozitivní, nechtěla tak ohrozit další pacientky, které byly v čekárně. Nemocnice jen vyhověla jejímu přání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz