Bydlení

Lidé se kvůli koronaviru stěhují za Prahu, poptávají domy se zahradou

Lidé se kvůli koronaviru stěhují za Prahu, poptávají domy se zahradou
Zdroj: ASPEN.PR s.r.o.

Lidé v posledních letech vyhledávají bydlení za hranicemi rušných měst. Tento fakt podle dostupných zdrojů ještě umocnila druhá vlna pandemie. Roste zájem o dům se zahradou, kde se můžou členové domácnosti společně projít bez roušek.

Lidé se stěhují mimo metropole už delší dobu například v Londýně či dalších evropských městech. Postupně se to dostává i do Česka. Tento trend ještě posílila letošní pandemie koronaviru. Rodiny láká možnost mít vlastní zahrádku, kde můžou spolu trávit čas na čerstvém vzduchu.

"Poslední dva až tři roky sledujeme zvýšený zájem o bydlení za Prahou. Lidé poptávají jak byty v blízkosti Prahy, tak rodinné domy. Roste zájem o koupi i pronájem,“ řekl Jiří Švec z Evropa realitní kancelář. Podle něj je najít hezký dům v dobré lokalitě stále těžší.

Související obsah

Bydlení za Prahou s sebou nese hodně výhod. Například nižší kriminalitu, lepší ovzduší nebo bezpečnější prostor pro děti.  "Život v zeleném a klidném prostředí je také zdravější z hlediska psychické stability i nižšího počtu stresorů,“ doplnil Kamil Dunaj z developerské společnosti Getberg.

"Za stejnou cenu jako menší byt ve městě lze pořídit dům mimo metropoli, což je výhoda v každém období," dodal Dunaj. Navíc v době opatření spojených s covidem a růstem práce z domova je dalším benefitem, že je možné zařídit si jednu z místností v domě jako pracovnu.

Související obsah

Pořízení rodinného domu může být také zajímavou investicí. Vzhledem k převyšující poptávce nad nabídkou lze hezký dům v dobré lokalitě o velikosti 4kk nebo 5kk pronajmout v současnosti i za 35 tisíc korun měsíčně, byt o stejné velikosti pak spíš za 25, maximálně 30 tisíc korun měsíčně.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz