Karanténa

Bavorsko zruší výjimku! Lidé z Česka budou muset na minimálně 5 dnů do karantény

Bavorsko zruší výjimku! Lidé z Česka budou muset na minimálně 5 dnů do karantény
Zdroj: TV Nova

Bavorsko od pondělí 9.11. ruší výjimku pro lidi z Česka pro cestování s negativním testem na koronavirus. Nově bude povinná 10denní karanténa, kterou lze předčasně ukončit negativním testem po 5 dnech.

Od 25. září, kdy Německo zařadilo Česko mezi rizikové oblasti, se mohlo do Bavorska cestovat s negativním testem na koronavirus, to ovšem končí. Povinná bude 10denní karanténa, kterou bude možné po 5 dnech ukončit negativním testem na koronavirus.

Výjimku na cestu do Bavorska s negativním testem má tranzitní a mezinárodní doprava, malý příhraniční styk, návštěva nejbližší rodiny či střídavá péče o dítě. Pravidla pro pendlery však zůstavají stejná, a to povinné testování. V pátek to oznámilo české ministerstvo zahraničních věcí na svém twitteru.

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes také jednal se svým protějškem formou videokonference. Ministři řešili vzájemnou spolupráci obou zemí v souvistlosti s pandemií. Český ministr také poděkoval za pomoc Německa při dodání 100 plicních ventilátorů, které už tento týden dorazily.

Oba ministři se také shodli na důležitosti zachování funkčního přeshraničního režimu a koordinaci protipandemických opatření. "Nesmíme se překvapovat. Máme skvělé sousedské vztahy, věříme si a ani pandemie na tom nesmí nic změnit. I v této době je třeba být k sobě upřímní a otevření. I když si občas musíme sdělit nepříjemné zprávy,“ řekl ministr Petříček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz