Zahraničí

Proti covidu. Alžběta II. se poprvé objevila na veřejnosti v roušce!

Proti covidu. Alžběta II. se poprvé objevila na veřejnosti v roušce!
Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. se tento týden poprvé objevila na veřejnosti s nasazenou rouškou. Vzala si ji na ceremoniál, při němž se ve Westminsterském opatství poklonila hrobu neznámého vojína.

Alžběta II. doplnila černý model s kloboukem rouškou stejné barvy s bílým lemem. Ochranu obličeje si čtyřiadevadesátiletá panovnice vzala v průběhu tohoto týdne na vzpomínkový ceremoniál ve Westminsterském opatství.

Obřad, při němž si celá Británie tradičně připomíná své padlé v obou světových válkách i dalších konfliktech, byl letos kvůli mimořádným opatřením výrazně skromnější.

"Královna si připomněla sté výročí pohřbu neznámého vojína ve Westminsterském opatství. Šlo o sobní poctu předcházející Památeční neděli (Remembrance Sunday)," uvedl Buckinghamský palác v prohlášení.

Související obsah

Jak připomíná CNN, Alžběta II. se na veřejnosti objevila i minulý měsíc, šlo o její první oficiální akci od začátku pandemie. Tehdy ale obličej rouškou zakrytý neměla navzdory faktu, že nemoc v té době nabírala v Anglii znovu na síle.

V březnu se přitom koronavirem nakazil následník trůnu a královnin nejstarší syn -  princ Charles. A nedávno vyplulo na povrch, že nemoc prodělal i princ William. Ten ale o všem informoval až s velkým časovým odstupem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz