Koronavirus

Kraje přijdou o stovky milionů korun. Poslanci jim je odmítli poslat

Kraje přijdou o stovky milionů korun. Poslanci jim je odmítli poslat
Zdroj: TV Nova

Poslanci v úterý odmítli přispět krajům 300 korun na každého občana, jak navrhoval Senát. Příspěvek měl nahradit výpadek daňových příjmů kvůli pandemii koronaviru. Naopak kompenzační bonus pro OSVČ Poslanecká sněmovna schválila.

V Poslanecké sněmovně se v úterý hlasovalo o příspěvku pro OSVČ a malé podnikatele. Senát k návrhu vložil pozměňovací návrh, který by krajům kompenzoval výpadek daňových příjmů. Podle návrhu Senátu by každý kraj dostal 300 korun za občana. Například Praha by získala téměř 400 milionů a Zlínský kraj by si polepšil o 175 milionů.


Poslanci ale naopak schválili příspěvek pro společníky malých firem, OSVČ a lidi pracující na dohodu. Stát jim chce plánuje vyplácet 500 korun denně.

Související obsah


Na kompenzacích se ale budou podílet i obce. Právě kvůli tomu chtěl Senát poslat krajům příspěvek 300 korun na občana. Pro obce už Poslanecká sněmovna dříve schválila příspěvek 1250 korun na obyvatele.Pomoc pro OSVČ navazuje na program Pětadvacítka, ze které se vyplácely příspěvky pro podnikatele zasažené jarní vlnou epidemie. Finanční správa novou pomoc spustila ve středu 4. listopadu. Přijaté žádosti ale začne vyřizovat až poté, co bude dokončený legislativní proces.

Související obsah


"Vedle přímo zasažených podnikatelů budou moci o bonus požádat i podnikatelé, kteří jsou na přímo zavřené obory nejméně z 80 % navázáni, a to buďto dlouhodobým dodavatelsko-odběratelským vztahem, anebo je jejich činnost nerozlučně spjata s uzavřenou provozovnou," informovalo ministerstvo financí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz