Domácí

V Jihlavě kolabují mateřské školy, učitelky mají koronavirus

V Jihlavě kvůli velkému počtu učitelek i dalších pracovníků nakažených koronavirem začínají kolabovat mateřské školy. Některé už kvůli nákaze musely zavřít. Město apeluje na rodiče, aby si děti, pokud je to možné, nechávali doma.

Jihlavské školky jedou na dřeň. Kvůli rozsáhlé nákaze mezi zaměstnanci už některé musely zavřít. "Školky si vypomáhají navzájem a pomáhají nám i důchodkyně učitelky. Děkuji, že jsou ochotné přijít do tohoto provozu,“ řekla ředitelka jihlavských mateřských škol Lenka Mončeková.

Nákaza uzavřela hned tři zařízení, mezi nimi je i mateřská škola ve Fibichově ulici. Nakažených je tam přes 20 zaměstnanců. "Učitelky jsou nemocné a systém je přetížený. Chtěli bychom poprosit rodiče, pro které je to možné, aby nechali děti doma," žádala primátorka Jihlavy Karolína Koubová (NEZ).

Související obsah

Je to hodně těžké, protože rodiče pracuji a není jen tak si vzít malé dítě do práce. "Asi bychom zkusili vzít OČR, nebo nějakým způsobem zapojit prarodiče," svěřili se rodiče. Aktuálně do jihlavských školek dochází více než polovina přihlášených dětí. 

Apelem by město chtělo tento počet stáhnout na třetinu. "Menší počet dětí nám umožní, že ten provoz nějakým způsobem zvládneme,“ dodala Mončeková. Rozhodnou prý příští dva týdny.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz