Domácí

Plaga: Žáci prvních a druhých ročníků ZŠ se 18. listopadu vrátí do škol

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) ve středu na tiskové konferenci oznámil, že se ve středu 18. listopadu vrátí do škol žáci prvních a druhých ročníků základních škol.

Ministr školství Robert Plaga na společné konferenci s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) ve středu oznámil, že se 18. listopadu vrací do školy žáci prvních a druhých ročníků základních škol.

"Jsem velmi rád, že spolu s ministrem zdravotnictví můžeme oznámit dobrou zprávu. A to, že 18. listopadu se do našich škol vrací žáci prvních a druhých ročníků," řekl ministr školství Robert Plaga.

Plaga také uvedl základní podmínky, které jsou nutné k návratu žáků do škol. Je důležité udržovat homogenní skupiny a nosit ve všech prostorách školy vždy roušky. Důležité je také časté větrání budovy. Platit bude také zákaz zpěvu a tělocviku. Pro první a druhé třídy se obnoví školní družiny.

Související obsah

Od 18. listopadu se do škol vrací žáci:

- přípravných tříd ZŠ

- 1. a 2. tříd ZŠ (včetně žáků z tzv. malotřídek)

- škol při zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy

- škol při zdravotnických zařízeních

- speciálních škol

V provozu bude také školní stravování. Na základních školách i středních školách se umožní individuální konzultace 1+1 pro potřebné. Jazykové školy, základní umělecké školy a střední školy zůstávají na distantní výuce.

Související obsah

"Uvolnění opatření pro další ročníky záleží na nás všech. Je to jen na nás, jak se budeme chovat,“ uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

Ministr zdravotnictví také informoval, že v pátek 13.listopadu představí tabulku, která bude určující pro uvolňování opatření v České republice.

Školy jsou v České republice uzavřeny od 14. října. Původně se měly otevřít 2. listopadu, avšak epidemiologická stiuace nebyla stále příznívá, vláda se rozhodla školy nechat zavřené. Pro mnohé rodiče to znamená, že nemůžou jít do práce a musí zůstat s dětmi doma, jako tomu bylo i na jaře.

Celý záznam tiskové konference sledujte ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz