Naše Česko

Rozbalte to a podpořte svůj oblíbený podnik, vyzval Roman Vaněk

Počet restaurací a hospod, které vinou koronavirové krize bojují o přežití, roste. Televize Nova se proto zapojila do projektu nazvaného Rozbalte to. V pořadu Nastartujme Česko o něm ve čtvrtek mluvil kulinářský expert Roman Vaněk.

Kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru je aktuálně otevřená přibližně polovina z těch restaurací, které fungovaly v létě. Více než polovina kuchařů, číšníků a dalšího personálu restaurací si musela v posledních měsících kvůli vládnímu nařízení a uzavření podniků najít jinou práci.

Restaurace, hospody, bary a kavárny ale dál bojují o přežití. Některé podniky fungují alespoň částečně přes výdejní okénko, ovšem každý den počítají ztráty. Televize Nova se proto zapojila do iniciativy Rozbalte to.

 

Související obsah

"Projekt vznikl šíleně rychle a možná i trochu náhodou. Baví mě na něm to, že je celorepublikový a ovlivňujeme ho právě my, normální lidi," řekl Vaněk. "Máme možnost společně tímto způsobem zachránit, nebo nechat ještě žít i ty nejmenší podniky u nás," dodal.

Podle Vaňka to v tuto dobu mají rodiny těžké. Když matka musí vařit, starat se o výuku dítěte a zároveň ještě pracovat z domu, tak to mnohdy bývá velmi náročné. Proto nejen restauracím, ale i domácnostem může pomoct, když si občas jídlo objednají.

Související obsah

"Když je průšvih, tak si v naší zemi dokážeme vždycky pomoct. A nejvíc to umíme právě my, obyčejní lidé mezi sebou. A proto právě projekt Rozbalte to stojí za to," vysvětlil Vaněk, proč se na projektu podílí. "Jestli je něco, co všechny lidi spojuje, tak je to právě jídlo," dodal.

Projekt vyzývá diváky, aby podpořili objednávkou svůj oblíbený podnik a rozbalili si doma jídlo z restaurace. Hlavní část kampaně se odehrává na sociálních sítích. Výzva navíc zapadá do konceptu TV Nova Nastartujme Česko, jehož cílem je dávat prostor iniciativám, které chtějí pomoct udržet naši ekonomiku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz