Bydlení

Luxusní lodní hotel s plovoucími domy: Podívejte se, jak vypadá

Luxusní lodní hotel s plovoucími domy: Podívejte se, jak vypadá
Zdroj: Profimedia

Luxusní lodní hotel v Dubaji je obklopený plovoucími domy. Celý resort má hodnotu 3,6 miliardy korun. Zanedlouho bude hotový a lidé tak si budou moci rezervovat pobyt v luxusním plovoucím letovisku.

The Sea Palace Floating Resort, v překladu Plovoucí resort mořský palác, je luxusní hotel na vodě, který je obklopený šesti plovoucími domy Neptun. Nachází se poblíž Dubajského přístavu a má hodnotu 600 milionů dirhamů, v přepočtu 3,6 miliardy korun.

Podle zástupce společnosti je projekt dokončený jen z 65 procent, zatímco domy Neptun jsou ve finální fázi výstavby. Jeden z nich už v pondělí koupil podnikatel ze Spojených arabských emirátů za 20 milionů dirhamů, tedy asi 122 milionů korun.

Každý plovoucí dům má dvě podlaží s řadou balkonů a venkovním bazénem. V prvním patře jsou čtyři ložnice s vlastní koupelnou a další dva pokoje pro zaměstnance. Mimo jiné se Neptun pyšní také prostornou kuchyní a obývacím pokojem s prosklenou podlahou.

"Dali jsme sklo na dno jachty, aby si majitel mohl užívat výhled pod vodou ve dne i v noci a také během plavby,“ řekl Mohamed El Bahrawy, zakladatel společnosti, která resort staví. Dodal, že Neptun pohání solární energie a je také vybaven systémem pro recyklaci odpadků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bydlení

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz