Bydlení

Bydlení budoucnosti: Vznikne projekt eko-města na Filipínách?

Bydlení budoucnosti: Vznikne projekt eko-města na Filipínách?
Zdroj: Profimedia

Luxusní moderní bydlení na vodě již nemusí být nutně spjato jen s vyhlášenou Dubají. Podobný projekt je nyní připravován na Filipínách.

Velkolepý projekt s názvem Nautilus má být ekologickým resortem zahrnujícím jak hotely, tak apartmány k pronájmu. Některé z navrhovaných budov pak mají být vystaveny ve tvaru mořské mušle, jiné mají mít podobu rotující věže, kde se vzdušné apartmány neustále otáčejí za sluncem. Rozestavění budov je plánováno do tvaru spirály, uprostřed pak má být pomyslné centrum v podobě budovy ve tvaru kopce. V něm má být například škola, plavecký bazén s tobogánem, tělocvična nebo jídelna.

Přízvisko "ekologický" nemá projekt jen tak. Maximum elektrické energie má být vyráběno například z mořského přílivu nebo slunečního záření. Případné přebytky pak mají putovat do místní elektrické rozvodné sítě. Samotné budovy mají být navíc postavené výhradně z místních recyklovatelných materiálů.

Související obsah

Kapacita resortu činí až 500 naráz ubytovaných hostů. Projekt je plánován do klidného zálivu, mezi budovami se pak mají hosté pohybovat na malých lodích a člunech s elektrickým pohonem. V centrální budově uprostřed nemají chybět ani vědecká pracoviště pro výzkum mořského života. Autoři projektu pak doufají v přirozené setkávání vědců s ekologicky smýšlejícími turisty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz