Koronavirus

Karanténa pro lidi bez domova. Obce musí připravit speciální ubytování

Třináct obcí s rozšířenou působností ve Zlínském kraji musí připravit ubytování pro lidi bez domova, kteří budou pozitivně testováni na covid-19. Rozhodla o tom Krajská hygienická stanice. Důvodem je nákaza, která se právě mezi bezdomovci může velmi rychle rozšířit.

Podle hygieniků patří lidé bez domova mezi nejrizikovější skupinu. Do 10 dnů tak musejí vybraná města připravit prostory, kde by je mohla dočasně ubytovat. Zlínský magistrát má ubytování pro covid pozitivní pacienty připravené asi kilometr od centra města.

"Máme nachystáno šest obytných kontejnerů, čtyři obytné a z toho dva sanitární pro celkový počet 20 osob,“ uvedl mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Související obsah

Velký problém s pozitivně testovanými bezdomovci už mělo třeba Valašské Meziříčí. Před časem jich bylo nakažených covidem třináct. Město tam narychlo shánělo prostory. Nakonec se je podařilo umístit do jedné z tamních ubytoven. Provizorní ubytování ale nebude určené jen pro lidi bez domova.

"Mimořádné opatření směřuje i k vytvoření kapacit pro osoby, kterým byla nařízena izolace či karanténa, nebo byly policií vykázány z obydlí. Například třeba z důvodu domácího násilí,“ informovala mluvčí KHS Zlínského kraje Vendula Ševčíková.

Související obsah

Podle hygieniků právě to, že lidé bez domova tráví hodně času ve skupinkách, třeba v parcích nebo u nákupních center, vede mezi nimi k rychlému šíření nemoci. Opatření vydané krajskou hygienou zatím platí do odvolání.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz