Zajímavosti

Pátek 13. 11. 2020: Numeroložka varuje před velkými změnami

Pátek 13. 11. 2020: Numeroložka varuje před velkými změnami
Zdroj: Getty Images

Rok 2020 je podle mnohých jeden z nejnáročnějších v tomto století. Pátek 13. letos zní proto možná děsivěji než kterýkoliv jiný rok. Třináctka předznamenává ukončení, opuštění a ztrátu, ale vede to většinou k zrodu něčeho nového. Jaký je tento pátek?

Letos je to druhý pátek třináctého. První byl v březnu, v období prvních důrazných protipandemických opatření. Přinese nám i druhý pátek třináctého v tomto roce podobné nesnáze? Podle numeroložky Lenky Lippertové Suchardové tento den znamená změnu.

"To, co dosud drželo, se uvede do chodu. Vy máte na výběr, buď budete i nadále bojovat s něčím, co nemá budoucnost nebo pustíte tuto neskutečně silnou energii do toho, co vám přinese užitek, radost a hojnost," doporučila numeroložka.

Související obsah

Podle ní je možné, že jste se ráno probudili smutní, unavení a nešťastní. "Je to v pořádku, potřebujeme někdy upustit emoce, aby nás už neblokovaly," řekla Suchardová. Odpoledne zavládne element ohně a lidé mají podle ní na výběr. Buď se ponoří do své deprese, nebo ohnivou energii využijí k poznávání sebe sama, optimismu a legraci.

"Ale opatrně! Řidiči by měli v pátek dávat pozor. Leckdo se totiž bude chovat jako válečník s cílem dobýt cíl," sdělila Suchardová. Večer by už podle ní mělo dojít k transformaci a zrození nové mysli. "Dejte průchod radosti, hloupostem, smějte se a blbněte s dětmi," poradila. 

Související obsah

 

Listopadový pátek třináctého tedy může být velmi náročný, ale měl by předznamenávat změnu, možná i k lepšímu. Je možné, že toto numerologicky silné datum by mohlo mít schopnost obrátit na ústup pandemickou vlnu.

A kde se vlastně strach z pátku 13. vzal? Pověra má reálný základ ve 14. století. V pátek 13. října 1307 totiž nařídil francouzský král Filip IV. Sličný pronásledovat a mučit templářské rytíře. Od tohoto dne následovníci templářů považovali pátek třináctého za ďábelský a nešťastný den.

Související obsah

Na dny s tímto datem se dějí tragické události napříč historií. Například nejhorší požár století, který v roce 1939 zasáhl Austrálii nebo jedna z nejhorších leteckých nehod z roku 1972. Po pádu letounu museli přeživší strávit 72 dní v drsné divočině. Trosečníci se museli živit masem z mrtvých lidí, které jedli syrové, protože s ohněm se muselo šetřit. Další tragické události s tímto datem si přečtěte zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz