Koronavirus

Bezpečná vychytávka na chladnější počasí? Zkuste rouškorolák

Všichi znají situaci, že poté, co opustí dům nebo zabouchnou dveře auta, najednou zjistí, že vyrazili bez roušky. Pro podobné případy přichází na trh vychytávka, která navíc nebude tlačit za ušima, takzvaný rouškorolák.

Při první vlně koronaviru letos na jaře celé Česko šilo roušky a lidé vymýšleli nejoriginálnější kousky. Na trhu byly nejrůznější barvy, motivy, materiály, roušky na zavazování i na gumičku. Druhá vlna přinesla novinku.


"S manželem nás napadlo, že by bylo ideální udělat do města triko, které by bylo i s takovou rychlo rouškou. Když přijdete do tramvaje, nasadíte si ji, 15 minut jedete, a pak si ji zase sundáte a máte rolák," řekla autorka nápadu Alexandra Steklík Monhart.

Související obsah


Takzvané rollmasks se vyrábí z hladké prodyšné bavlny jako většina běžných ústenek. Proto podle epidemiologů splňují základní předpoklady ochranné pomůcky.


"Rouškoroláky splňují požadavek na zakrytí nosu a úst. V případě, že se člověk vyskytuje na místě, kde je to nutné nařízením, tak si tímto rolákem může překrýt dýchací cesty a je to v pořádku," potvrdila mluvčí středočeské krajské hygienické stanice Dana Šalamounová.


Autorka nápadu ještě doplňuje: "Obličejová část je dvouvrstvá, takže je to v podstatě jako jakákoliv jiná rouška, kterou si na sebe vezmete. Dá se prát, dá se žehlit."

Související obsah

TN.cz

K tématu Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz