Naše Česko

Nastartujme Česko: Koronavirus zpomalil svět módy, řekl odborník Mička

Majitel módních značek Michal Mička mluvil o tom, jak změní koronakrize svět módy a jak by měl stát zefektivnit pomoc malým a středním firmám v době pandemie. Mička byl ve čtvrtek v pořadu Nastartujme Česko hostem moderátora Karla Kopečka.

Maloobchod a módní průmysl patří mezi odvětví, která jsou nejvíce zasažena koronavirovou krizí. Lidé nakupují méně oblečení a módní značky se tomu musí přizpůsobit. Třeba tím, že podstatně sníží počet nových kolekcí.

"Zásadním způsobem klesla návštěvnost obchodních center, což je v pořádku s ohledem na bezpečnost. Na druhou stranu pro maloobchod a módu je to docela zásah,“ komentoval situaci Michal Mička, majitel oděvních značek Pietro Filipi a Kara. Dodal, že marketing není řešení, protože když lidé nechtějí utrácet, nemůže je přinutit.

Související obsah

Například Pietro Filipi přišlo s projektem Plaťte, jak se cítíte. Zákazník si tak může vybrat ze tří cenových kategorií podle toho, jakou cenu chce zaplatit. Drtivá většina lidí nakupuje za tu nejnižší cenu. "Přesto jsem byl příjemně překvapený, že i v této době jsou lidé, kteří chtějí podpořit značku a zaplatí víc, než by museli,“ řekl Mička.

"Covid-19 přispěl k tomu, že se zpomaluje módní průmysl. Což ale jde ruku v ruce s udržitelností,“ sdělil majitel módních značek. Podle něj je módní průmysl jeden z nejhorších pro životní prostředí. Takže se o zpomalování módního průmyslu snažil i před koronavirem. Zpomaluje tvorbu nových kolekcí a snaží se tvořit nadsezonní kolekce.  

Související obsah

"Banky se chovají k podnikatelům velmi konzervativně," řekl majitel značky Pietro Filipi. Podle něj je potřeba, aby banky šly do většího rizika, což se neděje. Půjčují podle něj velkým firmám a podnikům, ale ne těm malým a středně velkým, které to tolik potřebují. "Podpora ze strany bank je velmi diskutabilní," dodal Mička.

Podívejte se na reportáž Televizních novin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz