Domácí

Hůlka vrátil státní vyznamenání. Na Hrad ho poslal poštou

Hůlka vrátil státní vyznamenání. Na Hrad ho poslal poštou
Daniel Hůlka vyznamenání poslal poštou Zdroj: FB Daniel Hůlka

Česká pošta měla tento týden ve svých rukách velice cenný balík. Daniel Hůlka se totiž rozhodl převést svoje dřívější slova ve skutečnost a vrátil tak svoje vyznamenání zpět na Hrad! Rozhodl se k tomu využít právě služby České pošty.

Vrátit metál poštou se zpěvák rozhodl proto, že Kancelář prezidenta republiky ho od něj nechtěla přijmout osobně. "Kancléř Vratislav Mynář mě telefonicky informoval, že vyznamenání ode mě nikdo nepřevezme a požádal mě, abych ho zaslal poštou," sdělil Hůlka.

Vyznamenání poslal ve středu z pošty Jevanech, kde bydlí. A vzal si na pomoc i dva svědky! Vyznamenání bylo pojištěno a odesláno jako cenné psaní. Podle informací České pošty by již zásilka měla být doručena.

Související obsah

"Vrácení státního vyznamenání je mojí výzvou společnosti, aby nebyla lhostejná k tomu, jak čelní představitelé naší země jednají v době tzv. koronavirové krize a ničí lidské životy," sdělil zpěvák proč se rozhodl vrátit vyznamenání. A zpěvák tím rozdělil svoje fanoušky na sociálních sítích. Část z nich zpěvákův čin schvaluje, jiní jsou zásadně proti. Právě podle nich je poslat vyznamenání poštou neúcta.

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka vyznamenání na Hrad doputovalo v pátek odpoledne. "Vyznamenání se vyčistí, případně zrenovuje odbornou firmou a uschová se pro další použití," napsal TN.cz jaký bude další osud medaile Ovčáček. 

Zpěvák se rozhodl vrátit státní vyznamenání letos 28. října. Kvůli koronavirové pandemii, která zrušila i slavností předávání na Hradě, ho ovšem Hůlka nemohl vrátit osobně. Zpěvák se s Milešem Zemanem rozkmotřil právě v souvislosti s covid nákazou a nošením roušek. Zatímco Hůlkovi ústenky vadí, prezident jejich nošení schvaluje. 

Umělci, které Zeman ocenil, reagují na krok Daniela Hůlky. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz