Koronavirus

Rakousko chystá tvrdý lockdown! Zavřou se školy, z domu jen do práce

Rakousko chystá tvrdý lockdown! Zavřou se školy, z domu jen do práce
Zdroj: Profimedia

Rakousko v sobotu oznámilo tvrdý lockdown. Zavřou se služby a obchody, žáci musí přejít na distanční výuku. Omezení bude platit nejméně do 6. prosince.

"S nikým se nesetkávejte! I jeden mezilidský kontakt je příliš mnoho," vyzval Rakušany podle rakouského portálu Wiener Zeitung rakouský kancléř Sebastian Kurz na sobotní tiskové konferenci. Tam oznámil tvrdá opatření proti koronaviru. Důvodem je dle Kurze nedostatečná účinnost předcházejících opatření.


Lidé budou moci vycházet ze svých domovů jen kvůli práci a v případě neodkladných záležitostí. Setkat se budou moci maximálně dva lidé.


Zavírají se také služby, jako například kadeřnictví, kosmetické a masážní salony, a obchody s výjimkou potravin, lékáren a drogérií. Stát obchodníkům vykompenzuje část ztrát způsobených lockdownem. Podle místopředsedy vlády Wernera Koglera se kompenzace budou pohybovat mezi 20 a 60 procenty v závislosti na odvětví. Žáci musí přejít na distanční vzdělávání.

Související obsah


Podle vyjádření rakouské vlády nadále ve spolkových zemích Korutany, Vorarlbersko a Horní Rakousy exponenciálně roste počet nakažených. Lockdown má v Rakousku platit od úterý 17. listopadu nejméně do 6. prosince, jako první by se pak měly otevřít školy a maloobchod.


Oznámení o lockdownu v Rakousku přichází v době, kdy Slovensko již schválilo uvolnění. V pondělí se mají otevřít kina, divadla a další služby. V České republice nárůst nakažených mírně klesá.
 

Česko je snad z nejhoršího venku, v Evropě pandemie dál nabírá na síle. Podívejte se na reportáž TV Nova:

Epidemická situace se také dramaticky zhoršuje ve Spojených státech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz