Zahraničí

Trumpův tým odvolal část žaloby proti průběhu voleb v Pensylvánii

Trumpův tým odvolal část žaloby proti průběhu voleb v Pensylvánii
Zdroj: TV Nova

Volební tým amerického prezidenta Donalda Trumpa v neděli ustoupil od velké části žaloby proti výsledkům voleb ve státě Pensylvánie. Žaloba, kterou tým předal federálnímu soudu, tak nově neobsahuje tvrzení, že volební komise nezákonně bránila ve sledování sčítání hlasů zaslaných poštou ve městech Pittsburgh a Filadelfie.

Celý případ se tak točí kolem menšího počtu hlasovacích lístků. Žaloba stojí na tvrzení, že volební komise v "demokratických" okresech umožnily voličům opravit chyby na hlasovacích lístcích odeslaných poštou, a to v rozporu se zákonem, informuje slovenský web tvnoviny.

Pensylvánští představitelé vyzvali soud, aby žalobu zamítl. Upozornili, že všechny pensylvánské okresy mají právo informovat své obyvatele o tom, že v jejich hlasovacích lístcích se objevily nedostatky.

Trumpův tým požaduje, aby soud pensylvánskému státnímu tajemníkovi zakázal potvrdit výsledky voleb. Na to má oficiálně čas do 23. listopadu.

Související obsah

Pensylvánie patří při volbách v USA mezi klíčové státy. Hlasy, které Joe Biden získal právě tam, ho posunuly nad hranici potřebných 270 a zajistily mu tak vítězství v prezidentských volbách. Na výsledky voleb tým Donalda Trumpa reagoval sérií žalob.

"Naše velké případy ukazují neústavnost voleb 2020 a rozhořčení nad věcmi, které byly provedeny za účelem změny výsledků," napsal Trump na svůj twitter.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz