Naše Česko

Pivovary trpí. Některé budou muset propouštět zaměstnance

Pivovarům hrozí propouštění. Potvrdil to Český svaz pivovarů a sladoven s tím, že důvodem je očekávaný celoroční pokles tržeb, a to až o 50 procent. Jediné, co by výrobce piva mohlo podle odborníků zachránit, je co možná nejrychlejší otevření restaurací a hospod.

Výrazný propad tržeb registrují pivovary i v exportu, který bude klesat o 25 procent. Zejména větší producenti, kteří jsou závislí na prodeji čepovaného piva v restauracích, se tak zřejmě nevyhnou kvůli pandemii koronaviru propouštění svých zaměstnanců.

Propadu tržeb nedokázal zabránit ani prodej piva v zavřených baleních. Vláda pivovarům sice nabídla program Antivirus III. na pokrytí části mzdových prostředků, ale není o něj příliš velký zájem. Málokdo se chce podle odborníků zadlužovat. Odložení úhrad DPH, záloh na daň z příjmů a silniční daň do konce roku zamýšlí využít jen necelá polovina výrobců oslovených svazem pivovarů.

Související obsah

Svaz pivovarů chce s vládou začít projednávat možnost, aby výrobci v příštím roce nemuseli platit spotřební daň za pivo, které museli zlikvidovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz