Domácí

Nejdřív pes, potom pán. Vláda znovu otevřela psí salóny, lidé mají smůlu

Nejdřív pes, potom pán. Vláda znovu otevřela psí salóny, lidé mají smůlu
Zdroj: Profimedia

Zákonodárci v pondělí pozměnili koronavirová opatření. Kromě změny v otevírací době obchodů a omezení počtu lidí v nich přibyla také výjimka pro psí salóny. Ty mohou mít nově otevřeno a nabírat zákazníky. Kadeřnictví "pro páníčky" však zůstávají zavřená.

Mezi provozovny, které i během nouzového stavu mohou nabízet své služby, v pondělí přibyly také psí a kočičí salóny. Vláda jim udělila výjimku, zatímco klasická kadeřnictví a holičství musí zůstat zavřená.

"Od 18. do 20. listopadu je upraveno krizového opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb. Bude prodloužena možnost prodejní doby až do 21:00, v provozovně bude moci být maximálně jeden zákazník na 15 m2 prodejní plochy a nově je výjimka ze zákazu pro psí a kočičí salóny," informovala vláda na svém webu.

 

Majitelé psů a koček tak mohou se svými mazlíčky do salónů zavítat už od středy. Rozhodnutí sklidilo obdobné reakce jako na jaře. Lidé na sociálních sítích nešetřili kritikou. Do politiků se ostře opřeli zejména rodiče dětí, kteří potřebují boty a oblečení na zimu a jejich jedinou možností je nákup přes internet.

"Taky bychom potřebovali koupit zimní boty a oblečení. Ale evidentně jsou vládě přednější psí salóny. Už mi to ani nepřijde vtipný..." rozčílila se na twitteru uživatelka jedlenka. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) rozhodnutí už v minulosti hájil.

Související obsah

"Ono se to může zdát úsměvné, ale jsme prostě národem pejskařů a ti lidé potřebují toho pejska ostříhat," vyjádřil se. Podle šéfa Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy je celé rozhodnutí naprosto nesmyslné.

"Víte, co je ve skutečnosti podle vlády "rozvolňování"? Že otevřela "provozovny poskytující službu úpravy a stříhání psů a koček". To zase bude mít pan premiér srdíček na facebooku…" opřel se na svém twitteru do předsedy vlády.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz