Zahraničí

Nedaleko ambasády USA v Bagdádu dopadly rakety, několik zraněných

Nedaleko ambasády USA v Bagdádu dopadly rakety, několik zraněných
Zdroj: TV Nova

Nejméně čtyři rakety mířící na americkou ambasádu v Bagdádu dopadly v úterý večer do opevněné Zelené zóny v iráckém hlavním městě. Velvyslanectví střely nezasáhly, zranily několik lidí.

Raket mělo být podle některých zdrojů až sedm. Jedna explodovala jen šest set metrů od amerického velvyslanectví. Další měl zlikvidovat protiraketový systém americké armády. Zelená zóna je silně opevněná čtvrť, kde sídlí vládní instituce a zastupitelské mise západních zemí.

Zahraniční média informují o dvou až pěti zraněných a dokonce o jednom mrtvém dítěti. Ostřelování přichází v době, kdy dosluhující americký prezident Donald Trump nařídil urychlené stažení 500 z 3000 amerických vojáků z Iráku a dvou tisíc ze 4,5 tisíce z Afghánistánu.

Související obsah

Útok je přisuzován milicím podporovaným Íránem. Ty stupňovaly akce proti americké přítomnosti v zemi poté, co bezpilotní americký letoun zabil počátkem roku u bagdádského letiště jednoho z nejvyšších íránských vojenských představitelů Qássema Sulejmána. Milice přitom v říjnu ohlásily pozastavení útoků za podmínky, že se USA a jejich spojenci ze země stáhnou.

mch, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz