Domácí

Sanitka bourala na Prachaticku. Vezla dva pacienty, jeden zemřel

Sanitka bourala na Prachaticku. Vezla dva pacienty, jeden zemřel
Zdroj: Policie ČR

Ve čtvrtek krátce před půl osmou ráno havarovala mezi obcemi Chlum a Volary na Prachaticku sanitka. Převážela v té době dva pacienty, jeden z nich při nehodě zemřel. Dopravu v místě nehody policisté řídili kyvadlově.

Řidič sanitky podle policejní mluvčí Lenky Krausové sjel ze silnice. Z havárie vyvázl bez zranění, ale utrpěl těžký šok. "Fyzická zranění neutrpěl, ale s těžkou posttraumatickou stresovou reakcí byl převezen do nemocnice," řekla mluvčí krajských záchranářů Petra Kafková.

Za nehodou podle prvotních závěrů možná stálo počasí v kombinaci s rychlou jízdou. Řidič prý nezvládl zatáčku. "Ke střetu s jiným vozidlem nedošlo. Pravděpodobně sehrála roli jak rychlost, tak namrzlá vozovka. Konkrétní příčina bude předmětem dalšího šetření kolegů z Prachatic," řekla Krausová.

Úsek je v místě nehody aktuálně znovu průjezdný. Během vyšetřování byla doprava řízena kyvadlově. Na místě byli spolu s policisty také hasiči a zdravotníci. Sanitka, která havarovala, nevezla žádné akutní případy. Převážela na vyšetření dva 84leté pacienty.

Související obsah

"Zasahovali jak profesionální hasiči z Prachatic, tak dobrovolná jednotka z Volar. Vyprošťovali jsme dvě osob," shrnula mluvčí krajských hasičů Vendula Matějů.

K nehodě vyrážely tři záchranářské posádky. Při havárii sanitky zemřela převážená pacientka, ročník 1936. Podlehla vážnému poranění hlavy.

Související obsah

"Při našem příjezdu byly v sanitním vozidle zaklíněni oba pacienti. Paní už nejevila známky života a zasahující lékař mohl pouze konstatovat její smrt. Druhý cestující utrpěl spíš lehká poranění paže a trupu a byl převezen do prachatické nemocnic," vyjádřila se pro TN.cz mluvčí jihočeských záchranářů.

  

"Krátce před půl osmou hodinou ráno došlo mezi obcemi Chlum a Volary k havárii dopravního zdravotniho vozu, který převážel dvě osoby. Dechová zkouška u řidiče, nar. 1989, byla negativní. Okolnosti a příčina nehody je v šetření prachatických policistů," popsala policejní mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Píše se na Deník.cz