Domácí

V Troubkách staví pro děti unikátní učebnu, žáci už se na ni těší

Základní škola v Troubkách na Přerovsku bude mít pro své žáky unikátní učebnu. Bude z větší části venku, a tak v ní bude menší riziko šíření nákazy koronavirem.

Místo uzavřených místností, čerstvý vzduch. Tak bude vypadat učebna nové doby, která se otevře na jaře příštího roku. Děti se v ní budou učit od jara do podzimu. "Takový projekt vzniká delší dobu, ale nám vlastně v téhle situaci, kdy celá republika řeší problém s koronavirem s pandemií, tak se nám tahle situace hodí. Už jsme ve fázi realizace,“ říká ředitel školy Petr Vrána.

Ve třídě bude přitom vše potřebné od lavic, tabule i dataprojektoru. V těchto dnech se začíná na školním pozemku kopat. Celá investice vyjde školu na více než dva miliony korun, žáci už se na novou třídu moc těší.

Související obsah

"Děti o tom samozřejmě vědí. Bude to pro ně novinka. Ta učebna bude otevřená z jedné strany, celá ta zahrada má jednu výhodu, že je chráněná od hluku okolí, od dopravy, výhled bude na zahradu, takže ta zahrada může být součástí celé té výuky,“ vysvětluje ředitel Petr Vrána.

Učebna je určena pouze pro jednu třídu. Už teď se počítá s tím, že o ni bude velký zájem, proto musí škola připravit přesný harmonogram.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz