Krimi

Divoká honička v centru Prahy! Policie zveřejnila video přímo z akce

Pražské policisty zaměstnala ve čtvrtek odpoledne divoká honička v centru Prahy. Policisté kvůli nedodržování dopravních předpisů pronásledovali stříbrný osobák značky Ford, který měl řídit 52letý muž pod vlivem drog. Řidič však nerespektoval výzev k zastavení a policie tak byla nucena tvrdě zasáhnout.

Ve čtvrtek krátce před 13. hodinou přijali policisté na tísňové lince oznámení, že se v Evropské ulici v Praze 6 pohybuje stříbrný osobák značky Ford, který jede vysokou rychlostí a projíždí křižovatky na červenou. Policisté se za řidičem ihned vydali a začali ho pronásledovat.

V momentě, kdy chtěli vozidlo zastavit, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět. Policisté se proto rozhodli tvrdě zasáhnout a střílet ujíždějícímu fordu po gumách.

Související obsah

Ani to však řidiče nezastavilo a honička pokračovala dál až k Letenskému tunelu, za nímž zasahující jednotky použily zastavovací pás, který ujíždějící řidič přejel a prorazil si tím pneumatiky. Po několika metrech pak nezvládnul řízení a naboural do služebního auta, kde zranil jednoho z policistů.


U 52letého řidiče byla následně v krvi zjištěna přítomnost pervitinu a kokainu. "Dvaapadesátiletý řidič byl na místě omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu. Muž je nyní podezřelý ze řízení pod vlivem návykové látky, útoku proti úřední osobě a veřejného ohrožení," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah


Policie zároveň žádá očité svědky, ale také účastníky silničního provozu, které tento řidič ohrozil, aby se neprodleně ozvali na linku 158.

Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz