Krimi

Řidič měl uhánět opilý po dálnici v protisměru. Policie nyní hledá svědky

Řidič měl uhánět opilý po dálnici v protisměru. Policie nyní hledá svědky
Zdroj: Profimedia

Oznámení o autě v protisměru na dálnici D55 přijali policisté na tísňové lince v sobotu po poledni. Policisté nakonec 44letého muže dopadli až ve Zlíně. Nyní žádají svědky o pomoc.

"V sobotu ve 13 hodin jsme prostřednictvím linky 158 přijali oznámení o vozidle, které mělo jet po dálnici D55 v protisměru. Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky, které zanedlouho dálnici uzavřely ve směru z Otrokovic na Hulín,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Šedému osobáku značky Toyota se však podařilo z dálnice sjed. Policisté řidiče nakonec dopadli až ve Zlíně, kde zjistili, že je muž pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce nadýchal více než dvě promile alkoholu.

Související obsah

Policisté ho následně odvezli na záchytku do Kroměříže. Muži nyní hrozí obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky a obvinění z obecného ohrožení.

Vzhledem k tomu, že se nebezpečně jedoucímu autu musela vyhnout spousta řidičů, není vyloučeno, že zběsilou jízdu opilého muže zaznamenaly i kamery v autech případných svědků.

Související obsah

Držitelé takovýchto záznamů či další svědci sobotní jízdy v protisměru se mohou přihlásit na kterékoliv policejní služebně či na tísňové lince 158.

Auto vylétlo z vozovky a jen o kousek minulo strom. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz