Zahraničí

V Baltském moři ztroskotal trajekt. Na palubě uvízly stovky pasažérů

Finský trajekt s 331 cestujícími a 98člennou posádkou uvízl v sobotu na pobřeží Alandských ostrovů v Baltském moři. Cestující museli strávit noc na palubě lodi. Loď byla následně v neděli odpoledne odtažena zpátky na moře a pokračuje v cestě do finského Turku.

Přivolaní potápěči nezjistili žádné závady na trupu nebo únik paliva. Trajekt tak mohl v neděli odpoledne po odtažení remorkérem i s pasažéry pokračovat v cestě to finského Turku, kde bude umístěn do místní loděnice pro bližší prohlídku a opravy, uvedla agentura AP.

Důvodem ztroskotání byla silná bouřka, která v danou chvíli v oblasti panovala. Nikdo z cestujících ani členů posádky se při nehodě nezranil. Loď společnosti Viking Line byla na své pravidelné plavbě mezi švédským Stockholmem a finským Turku.

Mluvčí provozovatele trajektů Viking Line, Johanna Boijer-Svahnstrom, řekla v sobotu finské veřejnoprávní stanici YLE, že cestující zůstanou přes noc na lodi, než je v neděli evakuují na břeh.

Související obsah

"Loď Viking Grace najela na mělčinu před Mariehamnem. Trajekt je pevně uzemněn, žádné úniky. První záchranné jednotky jsou na místě, “ uvedla finská pobřežní stráž v neděli na twitteru.

Trajekt o délce 218 metrů s 10 palubami byl postaven pro přepravu téměř tří tisíc cestujících, ale kapacita na palubě byla omezena kvůli pandemii covidu-19.

Související obsah

Jedná se už o druhou loď společnosti Viking Line, která za poslední dva měsíce ztroskotala u pobřeží Alandských ostrovů v Baltském moři.

Nákladní loď Kuzma Minin uvízla na mělčině. Podívejte se na video: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz