Domácí

Na přechodu v Poštorné zadrželi ozbrojeného pachatele vloupání ve Vídni

Jihomoravským příslušníkům cizinecké policie se ve čtvrtek dopoledne podařilo zadržet muže, který se se zbraní v ruce vloupal do firmy v rakouské metropoli. Díky mezinárodní spolupráci českých a rakouských policistů se jej podařilo zadržet do hodiny od oznámení pátrání.

“O půl desáté dopoledne dostal operační důstojník od Centra mezinárodní policejní spolupráce Mikulov-Drasenhofen informace o tom, že u Vídně došlo k vloupání do firmy. Pachatel při něm dokonce střílel a ujel z místa ve vozidle VW Passat s polskou registrační značkou,“ uvedl tiskový mluvčí jihomoravské police Pavel Šváb.

Všechny hlídky tak obdržely vysílačkou informaci o spáchaném skutku a zaměřily svou pozornost na typově shodná vozidla s odpovídajícími markanty, samozřejmě s upozorněním, že pachatel je ozbrojen.

Související obsah

“Zhruba po dvaceti minutách od oznámení skončila cesta podezřelého na hraničním přechodu Poštorná /Reintal. Tam ho zadržela hlídka cizinecké policie. Zbraň jsme nalezli v přihrádce v autě,“ popsal Šváb dopadení pachatele, který se snažil z Rakouska zmizet s tím, že teprve až vyšetřování rakouských kolegů ukáže, co všechno má osmatřicetiletý muž v Rakousku na svědomí.

“Zadržený bude po vypracování evropského zatýkacího rozkazu předán do Rakouska,“ uzavřel mluvčí.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz