Zahraničí

Nepokoje na Maradonově pohřbu! Vládní palác musel být uzavřen

Tisíce lidí přijely do Buenos Aires, aby vzdaly úctu fotbalové legendě Diegu Armandu Maradonovi, který zemřel ve středu ve věku 60 let. Vládní úředníci však museli poslední rozloučení se slavným fotbalistou přerušit, protože se davy lidí snažily násilím dostat do prezidentského paláce, kde byla vystavena rakev.

Záběry ukazují, že do argentinského hlavního města dorazily tisíce lidí, aby uctily památku zesnulého fotbalového velikána. Před prezidentským palácem se sešly davy lidí, aby se poklonily ostatkům zbožňované ikony.

V dlouhých zástupech skandujících fanoušků však lidé přestávali dodržovat vládní nařízení proti šíření coronaviru a začalo docházet k potyčkám, když se dav pokoušel proniknout do prezidentského paláce.

Na místě musela zasahovat policie, aby tisíce lidí tlačících se do Casa Rosada, oficiálního sídla prezidenta, dostala pod kontrolu. Fanoušci se totiž pokusili překonat železné ploty kolem paláce násilím. V davu navíc začala údajně panovat značná nervozita, když bylo oznámeno, že obřad brzy skončí.

Záběry z místa ukazují, jak se policie snaží zadržet lidi pomocí štítů a je nucena proti nim použít gumové projektily a slzný plyn.

Maradona zemřel ve středu na zástavu srdce ve věku 60 let. Zotavoval se po operaci mozku, kterou podstoupil dva týdny před svou smrtí.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz