Zahraničí

Zlom v případě vraždy Tomáše (†16)! Spolužačka je vinná, rozhodl soud

Okresní soud v Žilině vynesl rozsudek v případě brutální vraždy 16letého Tomáše. Mladíkovo tělo našli loni v květnu v jednom z bytů na žilinském sídlišti. Z vraždy byla obviněna Tomášova spolužačka Judita, kterou soud v pátek uznal vinnou. Rozsudek zatím není pravomocný.

Judita, kterou žilinský soud shledal vinnou, byla v případu Tomášovy vraždy od začátku hlavní podezřelou. Soud jí vyměřil nepodmíněný trest odnětí svobody na 12 let a čtyři měsíce. Tomášově rodině navíc musí zaplatit 2800 euro (přibližně 73 tisíc korun).

Peníze půjdou na náklady související s mladíkovým pohřbem. Judita se proti rozsudku okamžitě odvolala a zatím tak není pravomocný. Informoval o tom slovenský portál tvnoviny.

Podle informací slovenských médií se očekávalo, že finální rozsudek padne už na začátku letošního listopadu. Právní zástupce Tomášovy rodiny se údajně už připravoval na závěrečnou řeč. Juditini právníci však do kauzy vnesli další důkazy.

Související obsah

Šestnáctiletého Tomáše našli ubodaného v jedné z bytovek na sídlišti v Žilině v květnu loňského roku. Z hrůzného činu byla od počátku podezřelá jeho spolužačka Judita, která se s mladíkem přátelila. Od začátku vyšetřování tvrdila, že s nimi byl v bytě ještě někdo třetí. Žádné stopy, které by to potvrdily, však policisté nenašli.

V Juditině pokoje se později dokonce našel nůž se stopami její a Tomášovy DNA. Po činu skončila v nemocnici se zraněními na obou rukou. Zavražděný mladík měl podle informací vyšetřovatelů na těle desítky bodných a bodnořezných ran, kterým na místě podlehl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz