Domácí

Jaké budou letošní Vánoce? Meteorologové připustili nejistotu v předpovědi

Jaké budou letošní Vánoce? Meteorologové připustili nejistotu v předpovědi
Zdroj: Getty Images

Chvíli neobvyklá zima, potom zase výrazné oteplení. Stejně jako v posledních dvou týdnech i během následujícího měsíce budou teploty kolísat mezi nadprůměrnými a podprůměrnými hodnotami. Po suchém listopadu očekávají meteorologové zejména začátkem prosince více srážek, kolem Vánoc by mělo být spíše sucho. Odborníci ale přiznali velkou nejistotu v předpovědi na konci období.

Podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) budou teploty v následujícím období i nadále výrazně kolísat. V prvním listopadovém týdnu se poněkud ochladí, aby se hned v tom dalším zase výrazně oteplilo.

"Ve druhé polovině prosince teploty začnou mírně klesat, přičemž kolísaní teplot mezí jednotlivými týdny zůstane v rámci průměrných hodnot obvyklých pro toto roční období. Celkově by mělo být období od 30. listopadu do 27. prosince teplotně normální," informuje ČHMÚ.

V posledních několika týdnech bylo spíše sucho, ČHMÚ zejména v první polovině prosince očekává srážek více, množství by se mělo pohybovat kolem dlouhodobých hodnot.

Související obsah

"Druhá polovina prosince přinese sušší počasí, i když vývoj srážek zejména v posledním předpovědním týdnu (kolem Vánoc) je velice nejistý, což ilustruje i délka zobrazené úsečky předpovědního sloupce pro tento týden," doplňuje ČHMÚ. Celkově by mělo být období srážkově v normálu nebo lehce pod normálem.

Není tak vůbec jisté, jestli se nakonec bílých Vánoc nedočkáme. Předběžné předpovědi některých meteorologických agentur ale zatím hovoří spíše proti. Více se dočtete ZDE.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz