Domácí

Havlíček: Na D1 zbývá zmodernizovat čtyři úseky, skončíme příští rok na podzim

V sobotu dopoledne se uskutečnil tiskový brífink k ukončení letošní fáze modernizace D1 na odpočívce u čerpací stanice na 145. kilometru ve směru na Brno. Akce se účastnili předseda vlády, ministr dopravy i šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Podle nich se letos zvládlo vše, co bylo v plánu.

I přes obtížnou situaci s koronavirem i letos silničáři pokračovali v modernizaci jedné z nejvytíženějších dopravních tepen České republiky.

Průběh oprav okomentují v sobotu dopoledne premiér Andrej Babiš (ANO), ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) a ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

  

Podle premiéra Babiše probíhá modernizace podle plánu. "V této chvíli máme rozestavěno 127. kilometrů dálnic, příští rok k tomu přibude dalších 120. kilometrů dálnic. Pan ředitel Mátl je pod velkým tlakem, aby zkracoval ty termíny, což se mu taky daří," uvedl Babiš.

Související obsah

Havlíček poděkoval silničářům za usilovnou práci, podle něj tolik oprav historicky na D1 nebylo. Podle něj se podařilo vše, co bylo naplánováno. Zbývají čtyři úseky, modernizace by měla skončit do podzimu příštího roku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz