Domácí

Nelegální párty v Praze: Ministr Blatný volá po příkladném potrestání

Organizátorovi nelegálního pražského večírku, kde v noci na sobotu policie přistihla přes sto lidí, hrozí až třímilionová pokuta. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) volá po příkladném potrestání a apeloval kvůli tomu i na pražského primátora. Případ totiž bude řešit právě magistrát.

Policie pomocí beranidla vtrhla na nelegální párty. Uvnitř klubu se nacházelo 119 lidí, hlavně cizinců. Všichni byli bez roušky a posilněni alkoholem. Dům podle katastru částečně patří hudebníku Michaelu Kocábovi a bydlí v něm jeho rodina.

Informace o tom, co se dělo v domě, kde on sám nežije, ho šokovaly. "Syn mi říkal, večer, před tím zásahem, že se tam dějou divný věci. Nesouhlasím s tím, co tam udělali," vyjádřil se Kocáb pro TV Nova.

Organizátorům večírku, kteří zachovávali tvrdá pravidla konspirace a svolávali hosty přes uzavřenou skupinu na sociální síti, hrozí za opakované porušení vládních nařízení až třímilionová pokuta. Ministr zdravotnictví kvůli tomu prý v sobotu volal primátoru Zdeňku Hřibovi (Piráti) a apeloval na vedení hlavního města. Žádá exemplární trest.

Související obsah

"Ta pokuta by měla být dostatečně velká na to, aby byla odstrašující. Nechci magistrátu radit, ale ve chvíli, kdy se nezachová podle tohoto doporučení a nevezme apel můj nebo hygieničky, tak je to špatný signál směrem k Pražanům," prohlásil Blatný.

"Předpokládám, že magistrát se rozhodne adekvátně podle situace. V případě, že se jedná o záměrné porušování s finančním ziskem, bude ta pokuta vyšší," řekl pražský primátor.

Související obsah

"Ty sankce by měly být výrazné, pokud budou symbolické, nikoho to do budoucna neodradí a bude docházet k opakování," míní europoslanec a předseda pražské krajské organizace TOP 09 Jiří Pospíšil.

Postih zřejmě nemine ani majitele restaurace Šeberák, který dva dny po sobě svou hospodu otevřel zákazníkům. Pokutě se nejspíš nevyhnou ani bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula s poslancem a předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem, které fotografové před časem načapali v uzavřeném podniku na Vyšehradě.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz