Domácí

Nový úsek dálnice D6 zprovozněn. Hotovo by mělo být za čtyři roky

V pondělí se otevřel nový úsek dálnice D6. Slavnostního zprovoznění se zúčastnil také premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Dálnice by měla být kompletně dostavena za čtyři roky.

Nově postavený úsek dálnice D6 je dlouhý 9,6 kilometru a spojuje Nové Strašecí, Řevničov a Krušovice. Zprovoznění nového úseku se zúčastnil i šéf Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátle.

Dálnice D6 z Prahy do Karlových Varů by měla být kompletně dokončená za čtyři roky. Ministr dopravy Karel Havlíček v létě uvedl, že by měl kompletnímu dokončení pomoci Sněmovnou schválený liniový zákon, který prý zkrátí přípravu silničních staveb o pět let.

Související obsah

"Vzhledem k neustále rostoucím dopravním intenzitám je již současná silnice I/6 z hlediska bezpečnosti i plynulosti dopravy nevyhovující, a bude proto v celé svojí délce nahrazena dálnicí D6. Kromě dvou dnes zprovozňovaných úseků realizujeme také pětikilometrový obchvat Lubence, který řidičům otevřeme začátkem druhé poloviny příštího roku. Na všech zbývajících úsecích D6 probíhá intenzivní příprava. Aktuálně jsme vypsali výběrové řízení na stavbu D6 Krupá, přeložka, kterou zahájíme v příštím roce. Následovat budou stavby D6 na obchvatu Hořesedel a Hořoviček,“ představil nejbližší plány na dobudování dálnice D6 generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

NOVÝ ÚSEK DÁLNICE D6:


Po dokončení bude dálnice D6 měřit 115 kilometrů a řidiči se z Prahy do Karlových Varů dostanou za 50 minut.

Na dálnici D1 končí oprava nejkomplikovanější stavby, trvala dva roky. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz