Koronavirus

Schválení vakcíny na dohled: Pfizer a Biontech poslaly žádost do Bruselu

Schválení vakcíny na dohled: Pfizer a Biontech poslaly žádost do Bruselu
Zdroj: TV Nova

Farmaceutické společnosti Biontech a Pfizer požádaly Evropskou lékovou agenturu (EMA) o schválení společné vakcíny proti koronaviru. Pokud jim dá zelenou, v sedmadvacítce by se mohlo začít očkovat těsně před koncem roku. Rozhodnutí má padnout do 29. prosince.

Biontech a Pfizer požádaly Evropskou lékovou agenturu (EMA) o schválení vakcíny proti covidu-19. V úterý to potvrdili zástupci obou společností, které přípravek vyvíjejí společně, píše portál n-tv.de.

"Dnešní oznámení je dalším milníkem v naší snaze splnit slib, že uděláme všechno pro to, abychom zastavili tuhle krizi," prohlásil šéf Pfizeru Albert Bourla.

Podle jeho protějšku z Biontechu Ugura Sahina je nutné rozšířit vakcínu po celém světě. "Pro nás coby společnost, která se nachází v srdci Evropy, je pro nás dnešní milník důležitý i proto, že pokračujeme ve snaze dostat zásoby vakcíny i do zbytku světa," řekl.

Související obsah

Firmy tvrdí, že jejich vakcína má účinnost 94,5 procent. Pokud rozhodne agentura kladně, mohlo by se začít očkovat ještě před koncem roku. Jak upozornila agentura AP, definitivní slovo by mělo zaznít 29. prosince. Biontech sídlí v Německu, Pfizer je americká společnost.

Část veřejnosti je k vakcíně proti koronaviru skeptická. Podrobnosti v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz