Koronavirus

Schválení vakcíny na dohled: Pfizer a Biontech poslaly žádost do Bruselu

Schválení vakcíny na dohled: Pfizer a Biontech poslaly žádost do Bruselu
Zdroj: TV Nova

Farmaceutické společnosti Biontech a Pfizer požádaly Evropskou lékovou agenturu (EMA) o schválení společné vakcíny proti koronaviru. Pokud jim dá zelenou, v sedmadvacítce by se mohlo začít očkovat těsně před koncem roku. Rozhodnutí má padnout do 29. prosince.

Biontech a Pfizer požádaly Evropskou lékovou agenturu (EMA) o schválení vakcíny proti covidu-19. V úterý to potvrdili zástupci obou společností, které přípravek vyvíjejí společně, píše portál n-tv.de.

"Dnešní oznámení je dalším milníkem v naší snaze splnit slib, že uděláme všechno pro to, abychom zastavili tuhle krizi," prohlásil šéf Pfizeru Albert Bourla.

Podle jeho protějšku z Biontechu Ugura Sahina je nutné rozšířit vakcínu po celém světě. "Pro nás coby společnost, která se nachází v srdci Evropy, je pro nás dnešní milník důležitý i proto, že pokračujeme ve snaze dostat zásoby vakcíny i do zbytku světa," řekl.

Související obsah

Firmy tvrdí, že jejich vakcína má účinnost 94,5 procent. Pokud rozhodne agentura kladně, mohlo by se začít očkovat ještě před koncem roku. Jak upozornila agentura AP, definitivní slovo by mělo zaznít 29. prosince. Biontech sídlí v Německu, Pfizer je americká společnost.

Část veřejnosti je k vakcíně proti koronaviru skeptická. Podrobnosti v reportáži TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz