Domácí

Češi se na uvolnění opatření těší! Každý druhý chce vyrazit do hospody

Češi se otevření restaurací, obchodů a služeb nemůžou dočkat. Podle ankety, kterou ve středu reportéři TV Nova natáčeli po celé republice, plánuje každý druhý dotázaný vyrazit do restaurace.

"Už se těším na točené pivo v hospodě,“ prozradil jeden z dotázaných. "Těším se nejvíc na pivo,“ dodává další. Z obavy o místo v oblíbeném podniku lidé s předstihem dělají rezervace. "Máme následující dny plné,“ potvrdil provozovatel restaurace Na Verandách v Praze Václav Vojíř.

Když se z pěšinky stane dálnice, není to pro ženy úplně dobré. Stejně jako reportérka TV Nova většina žen vyrazí ke kadeřnici. "Už jsem objednaná,“ potvrdila dotázaná žena. "Tak samozřejmě, že mi kosmetické procedury kadeřnictví chyběly,“ přizvukuje další.

Související obsah

Polehávání na gauči je sice fajn, ale další, na co se lidé nejvíc těší, je pořádný relax někde ve welness centru, nejlépe na horách. "Plánujeme prodloužený víkendy na horách a ve welnessu,“ doplňuje další z oslovených.

"Telefony zvoní, už v sobotu máme první hosty, tak se těšíme,“ raduje se majitel chaty Jan Husenský.

Tím to ale nekončí, potřeby a touhy Čechů jsou různé. Některým chybí knihovny, jiným sport. Další se těší, až budou moci znovu chodit do práce. Kvůli velkému zájmu upraví řada podniků a služeb svou otevírací dobu a provozovatelé jsou připraveni fungovat i sedm dní v týdnu.

Majitelé a provozovatelé obchodů dokončovali poslední přípravy před otevřením:

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz