Domácí

Hamáček: Pokud projde současný daňový balíček, prezident je připraven ho vetovat

Prezident Miloš Zeman v úterý na Pražském hradě přijal předsedu ČSSD Jana Hamáčka. Poté se sejde s šéfem komunistů Vojtěchem Filipem. Ministr vnitra s prezidentem řešil kromě rozpočtu a daňového balíčku také současnou koronavirovou situaci.

Jednání hlavy státu a vicepremiéra začalo ve 12:30. Ve 14:00 Jan Hamáček na tiskovém brífinku představil detaily jednání. Pak se má s prezidentem sejít také předseda KSČM Vojtěch Filip.

Prezident ujistil ministra vnitra, že počítá s tím, že současné znění daňového balíčku bude vetovat.

Hamáček s prezidentem řešil také současnou koronavirovou situaci, mluvili i o očkování. To bude muset podle ministra vnitra provázet informační kampaň.

"Hodně času jsme věnovali vakcinaci. Tam panuje shoda, pan prezident i vláda zastávají názor, že samozřejmě tím řešením, které by mělo podstatným způsobem vyřešit tu situaci, je až nasazení vakcíny a proočkování obyvatel," sdělil Hamáček po jednání s tím, že je sám připraven se nechat očkovat.

Rozpočet kabinetu ANO a ČSSD zatím nemá ve Sněmovně plnou podporu, poslanci minulý týden ve druhém čtení dostali příležitost vznášet návrhy na přesun peněz uvnitř rozpočtu.

Závěrečné schvalování rozpočtu, který počítá se schodkem 320 miliard korun, proběhne zřejmě na schůzi Poslanecké sněmovny příští týden.

Související obsah

O podobě rozpočtu již prezident Miloš Zeman se zástupci vlády jednal v minulosti. Na zámek v Lánech dorazili premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz