Koronavirus

Sestřičku (†39) zabil covid. Na její malou dceru se vybralo tři čtvrtě milionu

Skoro třičtvrtě milionu korun se doposud vybralo ve sbírce na 7letou holčičkou, která zůstala po zdravotní sestřičce z jihlavské nemocnice. Ta před měsícem zemřela na covid, kterým se nakazila od jednoho z pacientů.

Smrt sestřičky zasáhla celou nemocnici. Pomáhala všem, kteří to potřebovali. A to se jí stalo osudným. Při jedné ze služeb se v nemocnici nakazila od pacienta a přes veškerou péči lékařů po několika dnech zemřela. Po zesnulé sestřice zůstala sedmiletá dcera Anetka. O ní se momentálně stará babička s tetou. Právě na jejich podporu nemocnice vyhlásila sbírku.


"Na účtu je aktuálně více jak 730 tisíc korun," sdělila mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová. A na Anetku přispívají i kolegové z nemocnice, kteří přispěli už více než 100 tisíc korun.

Související obsah


Podle kolegů z nemocnice byla sestřička usměvavá, milá, vždy ochotná poradit a dělala i věci nad rámec pracovních povinností. "Byla kamarádská a ráda si povídala. Její smích byl pověstný a nakažlivý. Každý ji tu měl rád. Nemocnici brala jako svoji druhou rodinu," řekly o ní její kolegyně.


Na účet, jehož číslo lidé najdou na webových stránkách jihlavské nemocnice, budou moci lidé přispívat nejméně do jara příštího roku.

V Jihlavě zemřela na covid zdravotní sestra, nakazila se od pacienta. Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Píše se na Deník.cz