Naše Česko

Umění v době koronavirové: Koupíte si lístek na koncert spolu s testem

Daniel Landa, Janek Ledecký a další celebrity podporují iniciativu Cesta ze tmy. Ta se snaží nabízet řešení současné neutěšené situace v kultuře. Lidé by si koupili lístek na koncert a v ceně by byl zahrnutý i vysokorychlostní test na koronavirus. Tak by se mohly podle iniciativy velké kulturní akce opět konat.

"Tři měsíce pracujeme intenzivně s týmem vědců, lékařů, organizátorů kulturních a sportovních akcí a podařilo se nám vyvinout nový systém," řekl zpěvák Daniel Landa. "Díky nízké ceně jednotlivých testů a rychlosti vyhodnocení jsme mohli vytvořit software pro zajištění rychlé aplikace testu a následné kontroly," vysvětluje zpěvák Janek Ledecký.

A jak by to fungovalo? Jednoduše: koupíte si lístek na koncert spolu s rychlotestem na covid-19. Ještě ten den před místem konání akce se tam necháte otestovat a zanedlouho budete mít i výsledek. Pokud bude negativní, můžete na akci směle pokračovat. Když bude pozitivní, vstup vám bude odepřen.

Související obsah

"Jsme iniciativa, která připravila komplexní řešení bezpečného pořádání kulturně společenských akcí," uvádí na svém webu Cesta ze tmy. Podle organizátorů je to jednoduché řešení. Kdo bude chtít navštívit jakoukoliv nejen kulturní, ale třeba i sportovní akci, koupí si na ni lístek.

Cena lístku bude už obsahovat i přidanou cenu za PCR test, který bude modifikovaný tak, aby v krátkém čase přímo na akci otestoval všechny účastníky, včetně personálu a účinkujících. Organizace přistaví mobilní laboratoř přímo před místo konání akce.

Související obsah

"Navrhli jsme systém bezpečnostních opatření a postupů pro realizaci shromažďování většího počtu lidí tak, aby celá akce byla z hlediska epidemiologického bezpečná a nesla co možná nejnižší riziko nákazy covid-19," píšou na webu organizátoři.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Píše se na Deník.cz