Domácí

Během chvíle v Plzni auta srazila tři chodce. Jedna z nich byla těhotná

Ve středu večer se v Plzni staly hned dvě nehody, při kterých auta srazila chodce. V prvním případě se jednalo o těhotnou ženu, kterou měl srazit plzeňský zastupitel Petr Vileta (Piráti). Při druhé nehodě auto srazilo dva chodce. Všichni tři naštěstí utrpěli jen lehká zranění.

První nehoda se stala krátce před 18. hodinou v ulici Sušická v Plzni. "Řidič ročník 1956 jel směrem na ulici Petřinská. Chodkyně šla po vyznačeném přechodu, kde ji řidič srazil. Dechová zkouška vyšla negativně, přesná příčina nehody je v šetření," sdělila redakci TN.cz policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Těhotná žena podle mluvčí záchranářů Márie Svobodové utrpěla jen lehká zranění. K dalšímu vyšetření byla převezena do Fakultní nemocnice v Plzni.

Webu Krimi Plzeň se podařilo zjistit, že auto měl šoférovat plzeňský zastupitel za Piráty Petr Vileta, který tuto informaci potvrdil. "Jsem jsem ze semináře k rozpočtu. Jel jsem pomalu, protože za rohem už bydlím. Nevím, jestli jsem jel 20, nebo 30 km/h," prozradil.

Petr Vileta se vyjádřil ke srážce ženy:

Související obsah

"No a najednou jsem viděl před předním sklem paní, tak jsem na to dupnul a trochu mi to uklouzlo na těch bílých pruzích na přechodu a paní jsem porazil," popsal průběh nehody.

"Trolejbusák byl za mnou, ten hned volal záchranku. Jiný pán tu paní podepřel, aby si mohla sednout. Tekla jí krev z nosu, nevím, co se jí stalo. Viděl jsem ji na poslední chvíli. Fakt jsem nejel ani těch 30 km/h, bylo to 20 až 30, protože za rohem bych hned odbočoval," vysvětluje.

Související obsah

"Ten přechod je pitomej. Chodce není moc vidět. Já to tu znám, bydlím tu, a jezdím tu opatrně, protože tady na ten přechod každou chvíli někdo hopsne," dodal Vileta.

Před 20. hodinou došlo v Plzni k další nehodě, při které auto srazilo hned dva chodce. Sedmačtyřicetiletý muž a šestačtyřicetiletá žena měli podle informací TV Nova jít mimo přechod v ulici Americká.

Nicméně vzhledem k tomu, že v okolí 50 metrů žádný přechod nebyl, žádného přestupku se nedopustili. Oba měli při srážce utrpět jen lehká zranění. Dechová zkouška vyšla negativně jim, i řidiči, který je srazil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz