Zahraničí

V paneláku na košickém sídlišti hořel byt. Mezi zraněnými jsou tři děti!

V paneláku na košickém sídlišti hořel byt. Mezi zraněnými jsou tři děti!
Zdroj: TV Markíza

Košičtí hasiči zasahovali ve středu večer na tamním sídlišti Dargovských hrdinů. Po údajné explozi došlo k požáru bytu v pátém poschodí jednoho z panelových domů. Záchranáři se museli postarat o několik zraněných, mezi kterými byly i tři děti. Dům museli opustit všichni obyvatelé, panelák bude do rána střežit policie, informuje portál tvnoviny.sk

Původní informace o tom, že v domě měl explodovat plyn se nakonec nepotvrdila. Manažer externí komunikace společnosti SPP - distribuce uvedl, že jejich pracovníci v bytě nenaměřili žádný únik plynu ani nezjistili žádné poškození plynového zařízení.

Mluvčí Prezídia HaZZ Zuzana Farkasová uvedla, že  hasičům sa podarilo evakuovať tři děti a 15 dospělých. Jeden obyvatel byl zachráněn pomocí pomocí výškové techniky. Ostatní obyvatelé dům stihli opustit ještě před příjezdem hasičů. Těm se požár podařilo zlikvidovat během půl hodiny po jejich příjezdu.


"Zasažený byl obývací pokoj, který shořel celý i s vybavením. Ostatní místnosti v bytě byly vlivem sálavého tepla částečně poškozené a silně zakouřené," doplnila mluvčí. Podle informací tvnoviny.sk měl požár vzniknout od adventní svíčky.

Podle Moniky Kriškové z komunikačního oddělení Univerzitní nemocncie Louisa Pasteura v Košicích skončilo v jejich zařízení celkem 19 lidí, z toho 4 zůstali na ambulantním ošetření na oddělení urgentního příjmu.Vesměs se naštěstí jedná o lehčí stavy.

Město Košice zřídilo pro postižené požárem náhradní ubytování, které zatím využijí čtyři rodiny. Policie umožnila lidem, aby si z bytů evakuovaného paneláku mohli vzít nejnutnější věci. Prázdný panelák, ve kterém je 33 bytů, budou přes noc hlídat policisté. Ráno se tam vrátí hasiči s vyšetřovatelem, aby mohli dokončit ohledání.

Související obsah

Před rokem vybuchl plyn v paneláku v Prešově. Exploze způsobila i rozsáhlý požár. Při neštěstí zahynulo sedm lidí, 40 se zranilo a jeden člověk se stále pohřešuje (více čtěte zde).

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz