Zahraničí

Dívku uškvařil ve vaně telefon. Během koupele jí spadl do vody

Dívku uškvařil ve vaně telefon. Během koupele jí spadl do vody
Zdroj: VKontakte, Profimedia

Tragicky skončila koupel 24leté ženy z ruského Archangelsku. Do vany šla s mobilem, který navíc nabíjela. Když jí přístroj spadl do vody, elektřina ji doslova uškvařila. Její spolubydlící ji našla mrtvou.

Přestože už kvůli tomu zemřely desítky, možná stovky lidí, Olesya Semenova se nebála a koupala se s mobilem zapojeným do zásuvky. 

Přístroj jí spadl do vody a elektřina ji doslova uškvařila, píše portál Daily Mail. Mladou ženu z Archangelsku na severozápadě Ruska našla její spolubydlící Darja mrtvou.

"Křičela jsem na ni, třásla jsem s ní, ale byla mdlá, nedýchala a nevykazovala žádné známky života," popisovala operátorovi tísňové linky. Záchranáři už ale její kamarádce pomoct nemohli.

Související obsah


"Opravu mě to vyděsilo. Když jsem se jí dotkla, dostala jsem elektrický šok. Ve vodě plaval smartphone, byl v nabíječce," popsala později ruským médiím.

Podle záchranářů nemůže být o příčině smrti Olesye pochyb. Její mobil spadl do vody a ona zemřela téměř okamžitě. S telefonem se podle přátel koupala pravidelně.

"Tahle tragédie nám opět připomíná, že voda a elektronika zapojená do zásuvky nejdou dohromady. Platí to o jakémkoliv zařízení," upozornili záchranáři na nebezpečí používání mobilů nebo tabletů v blízkosti vody, na které spousta lidí stále nedbá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz