Domácí

Zkrácení cesty přes Německo? Pozor na vysoké pokuty, varuje ministerstvo

Zkrácení cesty přes Německo? Pozor na vysoké pokuty, varuje ministerstvo
Zdroj: Profimedia

České ministerstvo zahraničí na svém twitteru v pátek odpoledne varovalo řidiče, kteří jsou zvyklí si zkracovat část cesty přes Sasko, aby se připravili na to, že můžou dostat vysokou pokutu. Ty začala ve čtvrtek rozdávat místní policie.

"Policie v Sasku včera začala pokutovat české občany, kteří si přes Německo zkracují cestu. Týká se to hlavně Šluknovského výběžku," uvedlo ministerstvo na sociální síti.

A sankce jsou podle resortu opravdu tučné - prý až ve výši 150 eur, tedy bezmála čtyř tisíc korun.

"Podle saské policie v tomto případě nejde o tranzit, ten jinak zůstává nadále možný. Doporučujeme Německo objíždět!," uzavřelo české ministerstvo. Neuvedlo, kolik řidičů už takhle pokutu vyfasovalo. Češi si každopádně na postup německých mužů zákona stěžovali na konzulátu v Drážďanech.

"Současná opatření sice tranzit přes Německo umožňují, v tomto případě se ale podle výkladu německé strany o tranzit nejedná, neboť je možné cestovat i přes české území. Náš zastupitelský úřad požádal policii o písemné stanovisko k celé věci," uvedla na doplňující dotaz TN.cz mluvčí ministerstva Zuzana Štíchová s tím, že ukládání pokut potvrdilo ředitelství policie v saské Pirně.

Související obsah

Je možné, že saští policisté začali sankce rozdávat kvůli zhoršující se epidemické situaci v zemi. Německo totiž tento týden ohlásilo nejvyšší nárůst nových případů za 24 hodin od vypuknutí pandemie - bezmála 24 tisíc.

Více o tom, jak se situace u našich severních sousedů vyvíjí, se dozvíte v reportáži:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz