Koronavirus

Očkovat na covid-19 se chtějí čtyři z deseti Čechů. Kdo nejvíc? PRŮZKUM

Zhruba čtyři z deseti Čechů by se nechali očkovat proti covidu-19. Zájem o vakcinaci mají hlavně starší lidé nad 60 let a také obyvatelé z velkých měst. Vyplývá to z průzkumu, který si nechalo vypracovat ministerstvo zdravotnictví.

Očkování proti nemoci covid-19 rozděluje společnost. Odmítavý postoj mají spíše mladší lidé a naopak vítají ho ti, které by mělo ochránit nejvíc. Tedy lidé v seniorním věku.

"Ti lidé, kteří se cítí více ohrožení, jsou častěji pro očkování," uvedl Martin Buchtík z výzkumné agentury STEM.

Očkovat by se nechali prý raději muži než ženy a podle výsledků šetření společnosti STEM se lidé rozhodují na základě mínění příbuzných.

Související obsah

"Když já se chci nechat očkovat, tak je velmi pravděpodobné, že se bude očkovat i celá moje rodina a naopak," dodal Buchtík.

Průzkum ukázal rozpor v otázce plošného očkování. Polovina národa ho podporuje, ale očkovat by se nechali jen čtyři z deseti lidí. Proti tomuto způsobu boje proti pandemii byl pak každý páty z dotázaných.

Průzkum je z přelomu listopadu a prosince a účastnilo se ho tisíc a čtyři respondenti.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz