Naše Česko

Nadace Nova obdarovala nemocnici: Projektor, kávovary a plyšáky pro děti

Nadace Nova v čele s moderátorkou Kristinou Kloubkovou se ještě před Vánoci rozhodla pomoct tam, kde to je opravdu potřeba.

Kloubková předala dětskému oddělení Fakultní nemocnice Motol projektor a další dary. K čemu dětským pacientům poslouží, zjistila přímo od primáře oddělení.

V adventním čase bychom měli mít pohodu, klid a dělat ostatním radost. Tak se Nadace Nova rozhodla pomoct Fakultní nemocnici Motol. Moderátorka TV Nova Kristina Kloubková předala za Nadaci Nova jako dar speciální projektor.

"K projektoru jsme vzali také dárky pro děti, které jsou momentálně na oddělení a nesmíme zapomenout ani na doktory a sestřičky," nastínila Kloubková. Dětem věnovala plyšáky a různé další hračky, ale i projektor má dětem pomoci.

Související obsah

"Hlavní účel projektoru je to, že potřebujeme dítě udržet ve střehu. Aby se nebálo, nehýbalo a neplakalo, sleduje během vyšetření obrázky promítané projektorem. Takže já tím odpoutám pozornost a během toho dítě můžu bez problému vyšetřit," vysvětlil Zdeněk Hříbal, vedoucí lékař pediatrické sonografie.

Během jednoho dne stihl primář Hříbal díky projektoru hladce vyšetřit rovnou šest pacientů. "Už dávno jsme přemýšleli, jak to prostředí upravit, abychom děti uklidnili. Tohle byl skvělý nápad, že se podařilo sehnat tento přístroj, který je pro děti velmi poutavý," pochválil si primář.

Související obsah

A zkrátka nepřijde ani zbytek personálu starající se o malé pacienty. Aby si volnou chvíli mohli lékaři a sestřičky zpříjemnit, darovala jim Nadace Nova několik kávovarů spolu s kapslemi a navíc ještě 1500 vod. "Za všechno vám jménem sestřiček i všech lékařů děkuji. Je to moc milé." děkoval s vděčností Hříbal.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz