Domácí

TV Nova pomáhá ukrajinským dětem. Do sbírky Krabice od srdce se zapojilo celé Česko

TV Nova v pátek spustila sbírku Krabice od srdce. Společně s Diakonií tak pomáhá dětem, které se svými rodinami prchají před válkou. Zapojit se mohl kdokoliv a usnadnit tak dětem náročné válečné období.

Válečný konflikt na Ukrajině stále pokračuje. Do Česka denně přicházejí tisíce uprchlíků, většinou žen a dětí, jejichž první zastávka budou nově vybudovaná Kontaktní asistenční centra pomoci Ukrajině.

TV Nova v rámci své nové iniciativy Nova pomáhá a ve spolupráci s Diakonií ČCE společně spustila sbírku Krabice od srdce pro děti prchající před válkou. Dobročinná sbírka začala v pátek 18. března a skončila v neděli 20. března, přispět mohli lidé ve větších městech po celé zemi vždy u vybraných poboček sítě hypermarketů Albert.

Související obsah

​​Všichni příchozí váleční uprchlíci se musí zaregistrovat v asistenčních centrech. Od těch je velká poptávka především po vybavení a zábavě pro děti různého věku, jako jsou například pastelky, křídy, tužky, fixy, papíry, omalovánky, modelína a další maličkosti, které by jim mohly udělat radost a zabavily by je v době, kdy jejich příbuzní řeší dokumenty.

Diakonie pravidelně pořádá velkou vánoční sbírku Krabice od bot pro děti v nouzi. TV Nova spojila síly právě s Diakonií a společně chtějí rodinám zasažených válkou zpříjemnit první kontakt s Českem novou iniciativou Krabice od srdce

Do této sbírky se mohl zapojit každý. Stačilo naplnit krabici od bot a přinést ji od pátku 18. do neděle 20. března na sběrné místo. V případě dotazů se se mohli lidé obrátit na telefonní číslo 731 417 203. 

Související obsah

"TV Nova se podílí na řadě aktivit, kterými se snažíme pomoci lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Jsme si vědomi, že nesmíme zapomínat hlavně na ty nejzranitelnější, kteří museli opustit své domovy. Cílem sbírky je alespoň trochu usnadnit pobyt v České republice ukrajinským dětem, které se vinou války ocitly v naprosto neznámém prostředí cizí země," říká generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.

​"Sbírka je přirozenou součástí pomoci Diakonie. Organizujeme humanitární pomoc přímo na Ukrajině, poskytujeme ubytování uprchlíkům v našich domovech pro seniory a pomáháme s jednáním s úřady. Díky Krabici od srdce budeme moci nabídnout i radost a povzbuzení, které děti moc potřebují," doplňuje manažerka Krabice od bot za Diakonii Zdeňka Sobotová.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz