Český hydrometeorologický ústav vydal měsíční výhled počasí a na ladovskou zimu to zatím nevypadá. Alespoň ne na většině území Česka. Ani na konci roku, ani na začátku toho nového by denní teploty neměly klesnout pod nulu a srážkově bude celé období včetně svátků průměrné až podprůměrné, takže na závěje zapomeňte.
Měsíční předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) může být pro milovníky mrazivé a zasněžené zimy zklamáním. "Předpokládáme, že období od 14. prosince 2020 do 10. ledna 2021 bude teplotně průměrné," uvedl ČHMÚ.
Příští týden bude teplotně průměrný až nadprůměrný s denními teplotami kolem 3 stupňů a nočními kolem nuly. Převládat bude inverzní charakter počasí, který je typický minimem srážek a prouděním teplého vzduchu od jihu.
Celý týden by podle meteorologů měly panovat mlhy, včetně těch mrznoucích. Místy může i slabě zasněžit.
Další týdny budou teplotně průměrné. Vánoční týden od 21. prosince budou doprovázet denní teploty mezi jedním stupněm nad nulou a bodem mrazu. Minimální noční teploty klesnou na -3 stupně. Srážkově budou vánoční svátky průměrné, neočekávají se tak vydatné chumelenice.
Následující týden od 28. prosince by na tom měl být srážkově ještě o trochu hůře. A příliš mrazivý začátek nového roku také nebude. Denní teploty se budou pohybovat těsně nad nulou, noční klesnou až na -5 stupňů. Z celého předpovědního období by měl být tento týden relativně nejchladnější.
V posledním týdnu od 4. ledna se tak znovu trochu oteplí. Přes den se teploty vyšplhají průměrně k jednomu stupni nad nulou, v noci s budou pohybovat v minimech do -5 stupňů. Očekává se ale více srážek, možná se tak konečně dočkáme sněhu.
Aktuální předpověď počasí
Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz