Počasí

Pozor! Do Česka se vrací sníh! Přidá se i mráz a ledovka

V České republice se ve zbytku tohoto týdne ochladí. Na některých místech bude mrznout, meteorologové varují navíc před mrznoucím mrholením a ledovkou. Na některých místech bude padat sníh nebo déšť se sněhem.

Českou republiku zasáhne v následujících dnech rozsáhlá brázda nizkého tlaku, která s sebou přinese mráz a sníh. Meteorologové varují před mrznoucím mrholením a ledovkou.

"Od středních, přechodně od vyšších poloh srážky sněhové, kdy se přechodně může tvořit slabá sněhová pokrývka, po ránu pozor na tvorbu náledí, při ojedinělých mrznoucích srážkách pozor i na ledovku. Po ránu a dopoledne se mohou držet mrznoucí mlhy," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Mapa sněhových srážek pro středu 9. 12.

Související obsah

V noci na čtvrtek bude většinou zataženo, na severovýchodě zpočátku ojediněle i polojasno. V jihozápadní polovině území se může objevit občasný déšť. V polohách nad 500 m a na jihozápadě Česka můžeme očekávat sněžení. Na severovýchodě území varují meteorologové před mrznoucím mrholením s možností tvorby ledovky nebo slabého sněžení.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo s občasným sněžením, pod 400 m déšť se sněhem nebo déšť. Na severu až polojasno. Noční teploty 2 až -2 °C, při vyjasnění ojediněle až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem -2 °C. Slabý proměnlivý vítr.

Mapa sněhových srážek pro čtvrtek 10. 12.

Související obsah

V pátek bude pátek bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, nad 500 m sněžení. Noční teploty 0 až -4 °C, při vyjasnění až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 ° C. Slabý jihovýchodní vítr.

Mapa sněhových srážek pro pátek 11. 12.

V sobotu bude oblačno až zataženo, občas déšť, od středních poloh srážky sněhové. Noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Slabý až mírný jihovýchodní vítr.

Související obsah

Jinak tomu nebude ani v neděli, kdy bude opět zataženo až oblačno, místy, postupně ojediněle déšť nebo přeháňky, nad 800 m srážky sněhové. Ráno ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C.

Předpověď počasí na středu 9. prosince. Podívejte se na počasí TV Nova:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz