Domácí

Kdy dostanete v příštím roce důchod? Platba se zpozdí celkem třikrát! PŘEHLED

Kdy dostanete v příštím roce důchod? Platba se zpozdí celkem třikrát! PŘEHLED
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Stejně jako každý rok i v tom nadcházejícím státní svátky mírně posunou termíny výplaty důchodů. V roce 2021 se splatnost výplat posune šestkrát. Z toho třikrát dostanou důchodci svoje peníze později, než by normálně dostat měli.

Důchodce čeká v příštím roce několik změn v datech výplaty jejich penze. Týkat se to bude všech, kdo pobírají starobní, invalidní nebo pozůstalostní důchod. Výplatní termíny totiž ovlivní několik státních svátků.


Největší prodleva ve výplatách se očekává hned v lednu. Všichni, kteří očekávají důchod druhý den v měsíci, ji dostanou o dva dny později, tedy 4. ledna 2021. Ve výjimečných případech může výplata dorazit až 5. ledna.


"Jde o mimořádné opatření související s tím, že finanční prostředky určené na výplaty důchodů v roce 2021 může Česká správa sociálního zabezpečení čerpat až od 4. ledna 2021. V dalších měsících již bude ČSSZ zajišťovat výplatu důchodu běžným způsobem," sdělila na svém webu Česká správa sociálního zabezpečení, která má výplatu důchodů na starosti.
 

Výplaty důchodů se také některým lidem zpozdí v dubnu a červenci. Naopak některým přijde v dubnu, červenci a prosinci výplata dokonce dříve. Záleží totiž, který den v měsíci normálně důchod dostávají. Všechny změny můžete nalézt v tabulce.

Zdroj: Česká správa sociálního zabezpečení

Už letošní vánoční svátky mírně posunou termín výplaty všech typů důchodů. Lidem, kteří očekávají důchod 24. prosince, přijde výplata dokonce o den dříve. 

Související obsah


Lidé dostávají důchod buď na bankovní účet, nebo v hotovosti prostřednictvím České pošty na adresu bydliště. Letos v listopadu bylo vyplaceno celkem 2 007 509 důchodů.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz